Mescal 5

MESCAL 5

Mescal 5 öğrenim süreciniz ve termiklerdeki ilk uçuşlarınız için geliştirdiğimiz yeni başlangıç kanadıdır. Özellikle kalkış ve iniş şartları zorlaştığında veya termik türbülanslarında dengeli uçuş davranışları ve tamamen basitleştirilmiş özellikleri ile deneyimli pilotlarında beğenisini kazanmaya yöneliktir. 

 

Mescal 5'i bir önceki nesile göre>> daha üstün kılmak için Mescal'in 4 nesli boyunca kazndığımız bilgi birikimini kullandık. Sonuç ise tamamen yeni nesil bir yamaç paraşütü oldu. Bir çok ufak detayı geliştirdik ve bir o kadar da yeni özellik ekledik. 4.8 uzunluk genişlik oranına sahip kompakt tasarım, bir önceki versiyona göre daha fazla sel sayısı, >>shark-nose>> ve hücum kenarında çift 3D biçimlendirme gibi yenilikçi teknolojiler öğrenci pilotların dikey boyutu deneyimlemelerini daha da kolaylaştırdı.

 

Ayrıca keyif amaçlı uçanlar için de daha çok eğlence barındıran bir kanat oldu. 

Mescal 5 ile başlangıç pilotları hızlı bir öğrenim süreci elde ederken, tecrübeliler ise en sevdikleri uçuş bölgesinde rahatlatıcı bir akşam üzeri uçuşunun keyfini çıkartacaklar.

Renk Seçenekleri:

Kanatta Bulunan Teknolojiler:

JET-FLAP

RIGID FOIL

C-WIRESS

3D SHAPING

Derin stol noktasındaki yedek gücünüzdür. Dar ve güçlü termiklerde tırmanış potansiyalini arttırır, stol noktasına giden fren yolunuzu uzatır ve uçuşta güvenli hızı korumanızı sağlar.

Hücum kenarında esnek çubuklar: Toplam ağırlığı azaltır, kanat profilini korumaya yardımcı olur, iç basıncın sürekliliğini sağlar, kalkış uçuş ve acil durumlarda kanadın tepkilerini iyileştirir.

C ipleri ile kumaş bağlantı noktaları üzerinde, ip yerine bulunan plastik destekler ile düşük diren ve daha iyi performans.

C ipleri ile kumaş bağlantı noktaları üzerinde, ip yerine bulunan plastik destekler ile düşük diren ve daha iyi performans.

MINI RIBS

Firar kenarında ikiye bölünmüş hücreler ile: stabil form- daha az sürtünme ve daha fazla hissedilebilir firar kenarı.

AUTOMATIC SAND RELEASE SYSTEM

Temizlenebilir kulak uçları ile kanadınızı kolaylıkla kumdan arındırabilirsiniz. Kumsallarda daha güvenli uçuşlar sizi bekliyor.

SHARK NOSE

Türbülansta iç basıncı yüksek tutmaya yardımcı olacak hava desteğini sağlar. Hız sistemi kullanımında daha az sürtünme ve daha çok performans sunar.

Teknik Veri:

SOSYAL MEDYA

Facebook

Instagram

Twitter

YouTube

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

Bu sayfasının tüm hakları Fenomen Air Sports tarafından saklanmaktadır.

Serdivan / SAKARYA