FENOMEN AIR SPORTS EKİBİ

Abdullah Yıldız.png

Abdullah YILDIZ/ Kurucu-Eğitmen

2001 yılında THK'da yamaç paraşütüne başladı. 2003-2009 yılları arasında THK öğretmen pilot olarak kariyerine devam etti. 2010 yılında Fenomen Air Sports uçuş okulunu faaliyete sundu. THK ve FAI onaylı öğretmen pilot sertifikası aldı. Halihazırda ''A'' katagorili öğretmen pilot olarak P1'den P5'e kadar tüm eğitimleri vermeye ve FAI onaylı belgelendirmeye yetkilidir.

2004'te katıldığı ilk Türkiye Yamaçparaşütü Mesafe Şampiyonasında 1.lik almıştır.

Katıldığı bir çok yarışmada dereceler elde etmiştir. 2014 Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) pilot sıralamasında 53.cü sırada yer almaktadır.

Yasemin BOLAT YILDIZ/ Eğitmen

Havacılık ile 1999 yılında Türk Hava Kurumu (THK)’nda model uçak ve serbest paraşüt kursları ile tanıştı. Ardından 2002 yılında THK’da yamaçparaşütü eğitimi alarak, kariyerine 2004-2013 yılları arasında THK’da Yamaçparaşüt Öğretmen Pilot olarak devam etti ve 2500’ün üzerinde kursiyerin yetiştirilmesinde bizzat görev aldı. Halihazırda “A” Kategorili Öğretmen Pilot olarak P1 - P5 seviyelerinde tüm eğitimleri vermeye ve FAI onaylı belgelendirmeye yetkilidir.

Türkiye’de FAI onaylı yamaçparaşüt yarışmalarına katılan ve devamında Paragliding World Cup’da ülkemizi temsil eden ilk bayan pilottur.

Katıldığı ulusal yarışmalarda birçok madalyası bulunan sporcu, 2007-2011 yılları arasında ülkemizi milli takım seviyesinde uluslararası şampiyonalarda da temsil etmiştir.

Tuğcan İSTİM/ Eğitmen

2010 yılında Uludağ Üniversitesi Havacılık Topluluğu ile Fenomen Air Sports bünyesinde yamaç paraşütü eğitimine başladı. 2012 yılında Fenomen Air Sports'ta çalışmaya başlayarak 2014 yılında Deneyimli Pilot seviyesine kadar olan eğitim seviyelerini tamamladı. 2015 yılında THK ve FAI onaylı yamaç paraşütü Öğretmen Pilot ve Ticari Tandem Pilot (T2) sertifikalarını almaya hak kazandı.

Uçuş okulumuzda görevine eğitmen ve tandem pilot olarak devam ediyor.

Nural ÇABUK/ İşletme Müdürü

2015 yılında Fenomen Air Sports bünyesinde yamaçparaşütü eğitimlerine başladı. 2019 Fenomen Air Sports ailesine katılarak İşletme Müdürü olarak göreve başladı. 2019 yılında YP Orta Seviye Pilot (P3) Eğitimini tamamladı.

Adil GÜR/ Eğitmen

Murat TURHAL/ Yardımcı Eğitmen

2016 yılından itibaren aktif olarak yamaç paraşütü sporuyla ilgilenmekte. Bütün yamaç paraşütü seviyelerini Fenomen Air Sports'ta tamamladı. 2019 yılında Tandem Pilot (T1) Eğitimini tamamladı Kariyerine tandem pilot ve öğretmen pilot olarak devam ediyor.

Emrah MİDYAT/ Yardımcı Eğitmen

2010 yılında Türk Hava Kurumu bünyesinde yamaç paraşütü eğitimine başladı. 2016-2018 yılları arasında ''Kite Board'' eğitmenliği yaptıktan sonra, 2019 yılında FenomenAirSports ailesine katıldı. 2019 yılında Tandem Pilot (T1) Eğitimini tamamladı. Kariyerine yardımcı eğitmen ve tandem pilot olarak devam ediyor.

Hasan ERSAY/ İşletmeci

2015 yılında yamaç paraşütüyle tanıştı. Bütün seviyelerini tamamladıktan sonra 2 yıl tandem pilotluğu yaptı. 2019'da  faaliyete başlayan Fenomen Burger House'un işletmeciliğini üstlenmiş durumda.

Şimal Ece KARAKÜTÜK/ Stajer 

2017 yılında Fenomen Air Sports bünyesinde yamaç paraşütü eğitimine başladı. 2018 yılında Fenomen Air Sports ailesine katıldı.

Tuba İRDEM/ Ofis Sorumlusu

2019 yılında Fenomen Air Sports bünyesinde çalışmaya başladı. Fenomen ailesinin dışarıya açılan gülen yüzü.

SOSYAL MEDYA

Facebook

Instagram

Twitter

YouTube

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon

www.yamacparasutuegitimi.org sayfasının tüm hakları Fenomen Air Sports tarafından saklanmaktadır.