15 Eylül Cmt | Kayseri

15 - 23 Eylül YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı

Uçuş rotası hazır, sen hazır mısın?
Kayıt Kapalı
15 - 23 Eylül YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı

Saat & Yer

15 Eyl 2018 10:00 – 23 Eyl 2018 14:00
Kayseri, Kayseri, Türkiye

Etkinlik Detayları

Her yıl düzenli olarak programımızda yer verdiğimiz Deneyimli Pilot Eğitimi ve XC Kampı etkiliğimizde bölgede tecrübeli öğretmen pilot ve yardımcı eğitmenlerimiz eşliğinde mesafe uçuşları yapmaya hazır mısınız?

İleri düzeyde teorik bilgiler içeren bu seviye eğitimimizde amaç; yalnızca havada kalmak değil, termikler ile kazandığımız irtifayı mesafelere dönüştürmek. Kayseri bölgesinde bulunan uçuş bölgelerinden planlanan uçuşlarla en uzun mesafeleri deneyimli pilotlar eşliğinde alabilir, bireysel rekorlarınızı geliştirebilirsiniz.

Sabah erken saatte teorik dersler ile başlayan günlük programımız meteoroloji değerlendirmesine göre belirlenen uçuş bölgesine ulaşım, uçuş öncesi brifingi ve rota planlaması ile devam ediyor. Bölgesel termikler kullanılarak uygun irtifayı alan kursiyerlerimiz deneyimli bir pilot eşliğinde yola çıkmaya hazırlar.

Güvenli şekilde alınan mesafelerin sonunda belirlenen rota üzerindeki toplama noktalarına ulaşan kursiyerler okulumuzun özel toplama aracı ile tekrar kamp bölgesine kadar yine güvenli bir şekilde getirilirler. Gün sonu değerlendirmesi ile bitirilen program yerini uçuş anılarının anlatılacağı saatlere bırakır. :)

Siz de bu heyecana ortak olmak istiyorsanız hemen kayıt olabilirsiniz. Fakat kontenjan sınırlı, acele et! ;)

Not: YP Deneyimli Pilot Eğitimi kapsamında uçuş gerekliliklerini yerine getiren kursiyerler kurs sonunda THK ve FAI onaylı sertifikalandırılacaklardır.

Bu Etkinliği Paylaş