10 Eylül Cmt | Narlı

10 - 25 Eylül YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı

Uçuş rotası hazır, sen hazır mısın?
10 - 25 Eylül YP Deneyimli Pilot (P5) Eğitimi - XC Kampı

Saat & Yer

10 Eyl 10:00 GMT+3 – 25 Eyl 18:00 GMT+3
Narlı, Narlı, Pazarcık/Kahramanmaraş, Türkiye

Etkinlik Detayları

   Her yıl düzenli olarak programımızda yer verdiğimiz Deneyimli Pilot Eğitimi ve XC Kampı etkiliğimizde bölgede tecrübeli öğretmen pilot ve yardımcı eğitmenlerimiz eşliğinde mesafe uçuşları yapmaya hazır mısınız?

   İleri düzeyde teorik bilgiler içeren bu seviye eğitimimizde amaç yalnızca havada kalmak değil, termikler ile kazandığımız irtifayı mesafelere dönüştürmek. Eğitim bölgesinde meteorolojiye en uygun tepelerden planlanan uçuşlarla uzun mesafeleri deneyimli pilotlar eşliğinde alabilir, bireysel rekorlarınızı geliştirebilirsiniz.

   Sabah erken saatte teorik dersler ile başlayan günlük programımız meteoroloji değerlendirmesine göre belirlenen uçuş bölgesine ulaşım, uçuş öncesi brifingi ve rota planlaması ile devam ediyor. Bölgesel termikler kullanılarak uygun irtifayı alan kursiyerlerimiz deneyimli bir pilot eşliğinde yola çıkmaya hazırlar. 

Güvenli şekilde alınan mesafelerin sonunda belirlenen rota üzerindeki toplama noktalarına ulaşan kursiyerler okulumuzun özel toplama aracı ile tekrar kamp bölgesine kadar yine güvenli bir şekilde getirilirler. Gün sonu değerlendirmesi ile bitirilen program yerini uçuş anılarının anlatılacağı saatlere bırakır. :)

   Siz de bu heyecana ortak olmak istiyorsanız hemen kayıt olabilirsiniz. Fakat kontenjan sınırlı, acele edin! ;)

Not: YP Deneyimli Pilot Eğitimi kapsamında uçuş gerekliliklerini yerine getiren kursiyerler kurs sonunda THK ve FAI onaylı sertifikalandırılacaklardır. 

Önemli Not: Daha kaliteli hizmet verebilmek için eğitim dönemlerimizde kontenjan sınırlaması vardır.

Covid-19 tedbirleri gereği eğitimlerimiz sosyal mesafe kurallarına uyularak uygulanacaktır.

Eğitim sırasında eğitmenler de dahil olmak üzere tüm katılımcılar koruyucu ekipman (eldiven, maske, siperlik, bandana vb) kullanmak zorundadır.

Bu Etkinliği Paylaş