12-15 Ekim 2017 Yamaç Paraşütü Acil Durumlar (S.I.V.) Eğitimi

Acil Durumlar ( S.I.V.) Eğitimi - Ölüdeniz / Fethiye

   Acil durum çalışmaları, pilotu uçuş sırasında yaşanabilecek beklenmedik durumlara karşı hazırlayan ve bu tür durumlarda pilota uygulaması gereken komutları aşılayan bir çalışmadır.. Bu çalışmalar özgüvenin arttırılmasında da son derece yararlı ve etkilidir. Bu çalışmalardan sonra yamaç paraşütünün performansı, havada nasıl uçmak istediği ve küçük aksaklıkların bir felakete dönüşmesinin nasıl önlenebileceği, çok daha rahat hissedilir ve öğrenilir. Mesafe uçuşu yapmak isteyen pilotların bu çalışmalara katılmadan aşırı termik ve türbülans koşullarında uçması son derece tehlikelidir.

   Çalışmalar telsiz eşliğinde ve denize iniş olması durumun sürekli hazır bekleyen bir speed bot ile yapılır. Tüm çalışmalar toplamda 4-5 sortide tamamlanır.

   Yüzme konusunda problem yaşayacağını düşünen kursiyerler için okulumuz tarafından can yeleği hizmeti sunulmaktadır.

Çalışmaların içeriği;

Temel S.I.V. Manevraları:

-          Asimetrik Kapanma

-          Önden Kapanma

-          Derin Stol

-          Kulak Kapatma

-          B – Stol

Full S.I.V. Manevraları:

-          Koordineli Asimetrik Kapanma

-          Önden Kapanma (Speed Sistemli)

-          Derin Stol

-          Tam Stol

-          Viril (Spin)

-          Etkili Kulak Kapatma

-          Spiral

-          Wingover

 

   Çalışmalardan önce 4 saat video eşliğinde yapılan derslerle  katılımcının mental olarak hazırlanır. Daha önce Ölüdeniz bölgesinde uçuşu olmayan katılımcılar için en az 1 sorti (deneyimli pilot rehberliğinde) intibak uçuşu ile bölgeyi tanıtımı yapılır.

   Fiyat bilgisi ve diğer detaylar başvuru formunda belirttiğiniz e-posta adresinize ve telefon numaranıza gönderilecektir.

Hemen başvuru yapmak için tıklayın.