Skywalk CHILI4

Skywalk Chili 4

 

2016 Sezonu boyunca beklenen ve yamaç paraşütü dünyasıyla tanışma tarihi birkaç kez ertelenen Chili4 geçtiğimiz Kasım ayı itibariyle piyasaya çıktı. Bu buluşmanın 2016 sezonunun sonuna kalması Skywalk’u ve Chili serisini yakından takip eden birçok pilotu üzmüş olsa da beklediğimize değecek gibi duruyor.
Skywalk ekibi, “ Chili4 üzerinde çalışmaya başlamadan önce zamanımızın büyük bir kısmını Chili’nin daha önceki serileri hakkında yapılan yorumları, eleştirileri ve beklentileri değerlendirmek için ayırdık, istekler bizim için göreve dönüştü ve Chili4’ü diğer serilerine uygulanan bir makyaj olarak değil yepyeni bir tasarım olarak size sunuyoruz.” şeklinde yaptıkları açıklamayla kanatla ilgili merakımızı bir üst seviyeye daha çıkardı.
Bakalım Chili’nin yeni serisinde bizi ne yenilikler ve teknolojiler bekliyor;
Jet Flaps
Skywalk’un her seviye ve serisinde uygulamış olduğu Jet Flaps teknolojisini tanımayan kaldı mı bilmiyoruz ama kısaca anlatalım. Firar kenarına yakın şekilde yerleştirilmiş hava kanalları sayesinde kanadın stol noktasına giden fren yolunu uzatarak uçuş sırasında güvenli hızı sürekli korumanızı sağlayan bu teknoloji derin stol noktasındaki yedek kuvvet olarak dar ve güçlü termiklerde tırmanış potansiyelinizin artmasına da yardımcı oluyor. (Jet Flap, Skywalk patentli bir teknolojidir.)
C –Wires
C ipleri ile alt kumaşın bir araya geldiği noktada bulunan plastik destekler sayesinde kanadınız daha düşük direnç ve daha iyi performans sağlayacak bir tasarıma sahip.
Mini Ribs
Kanadı oluşturan hücrelerin firar kenarında ikiye bölünmesi ile daha stabil bir form, daha az sürtünme ve daha fazla hissedilir bir firar kenarı ile uçuş kalitesini arttıran bir teknoloji.
Rigid Foil
Hücum kenarında bulunan bu esnek çubuklar sayesinde kanadınızın iç basıncı sürekli sağlanarak profil korunur ve bu da kalkış sırasında kanadınızın daha rahat dolmasını, uçuş sırasında daha sağlam bir profil oluşturmasını ve acil durumlar sırasında kanadınızın daha iyi tepkiler vermesini sağlayarak güvenliği bir üst seviyeye çıkartır.
3D – Shaping
Hücum kenarına eklenen bantlar sayesinde kazandırılan 3D formu ile mükemmel kanat profili, avantajları ise; çok daha az sürtünme, çok daha fazla performans.
3 Line Levels
3 kademeli ip sıralanmasıyla daha az sürtünme, çok daha iyi süzülüş sağlayan bu teknoloji ile kalkışlar sırasında ip kontrolleri kolay, uçuş performansınız yüksek olacak.
Shark Nose
Bu teknoloji, Rigid Foil ve 3D Shaping teknolojileri ile birlikte kanadınızdaki iç basıcın homojen şekilde dağıtarak türbülanslı hava koşullarında bile kanat profilinizi sabit tutacak hava desteğini sağlar. Bunun yanında speed bar kullanımında çok daha az sürtünme ile çok daha fazla performans kazanmanıza yardımcı olur.
Tüm bu teknolojilerin yanı sıra Chili4 ile Skywalk ailesinin günden güne artan tecrübesi, kalitesi ve sağlamış olduğu teknik destekler ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz.
Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, Chili4 pilotlarına, frenler üzerinde daha fazla geri bildirim ve daha sezgisel bir dönüş idaresiyle ergonomik ve konforlu bir sevk-idare sağlıyor. Kanat üzerinde bulunan Rigid Foil, 3D Shaping ve Shark Nose gibi teknolojiler sayesinde daha pürüzsüz bir yapı ve tüm hızlarda artan süzülüş performansının yanı sıra serisinin genel karakteristiği olan “termik ısırma” özelliği ile endüstrinin en üst seviyesinde tırmanma kabiliyetini sunuyor.
Not: 2017 sezonu satış fiyatları ve ilk 10 siparişe özel fiyat avantajlarını kaçırmamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.