XC MESAFE EĞİTİMİ

Özel XC MESAFE EĞİTİMİ

YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMLİ PİLOT (P5) - XC EĞİTİMİ

 

EĞİTİM PROGRAMI:

Bu eğitimin amacı, pilotların yarışmacı düzeyine gelmesini, XC ve irtifa uçuşları gibi daha zor şartlarda yapılan uçuşları emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır. 

Pilotlara yamaçparaşütü ile mesafe kat edebilmeleri için termal hava akımlarını daha verimli kullanabilmek, GPS eşliğinde uçuş teknikleri, irtifa uçuşlarının fizyolojik etkileri ile meteoroloji yorumlama başta olmak üzere aşağıda listesi bulunan konu başlıklarıyla 10:00 saatlik teorik ders verilir. Pilotların ilk mesafe uçuşlarına rehberlik edilerek emniyetle mesafe uçuşlarına başlamaları sağlanır.

Ders Konuları :Meteoroloji, Yedek Paraşüt Katlama, Yedek Açma, Harita Okuma, GPS Kullanımı, Yarışma Teknikleri, Temel Hava Fizyolojisi,İleri Sevk ve İdare ve Acil Durumlar

NEDEN PAMUKKALE :

   Yarışmacı ve organizatör olarak birçok tecrübeye sahip olduğumuz bu bölgede XC tekniklerini öğrenmek isteyen kursiyerlere ,tecrübe paylaşımlarımızın daha verimli olacağı değerlendirilmiştir.

UÇUŞ PROGRAMI:

   Kursiyerler meteorolojik duruma bağlı olarak Pamukkale Dinamit Tepesi ve Çökelez Dağı'ndan uçuş planlayacaklar, eğitmen eşliği ve telsiz kontrolünde XC denemeleri yapılacaktır.

THK Deneyimli Pilot (P5) şartlarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalandırma yapılacaktır.(P4 Sertifikasına sahip pilotlar için)

Kimler katılabilir: Eğitime YP Pilot (P4) seviyesi sertifika sahibi olan pilotlar ve sertifikalandırma yapılmamış ise min: 50 saat uçuş tecrübesi ile Full SIV eğitimi almış pilotlar katılabilir.

Eğitim Ücreti : 2.000 TL dir.

KONAKLAMA:

   Çadır, pansiyon ve otel olmak üzere konaklama seçenekleri mevcuttur. Ücretler ve rezervasyon bilgileri eğitime kesin kaydı alınan kursiyerler için daha sonra yapılacaktır.

PİLOTLARIN SAHİP OLMASI GEREKEN ZORUNLU EKİPMANLAR,
  • Data kablosu olan GPS  (Kullanım konusunda yeterli bilgisi olmayanlar klavuzlarınıda yanlarında getirmelidir)
  • Variometre
  • 144-146 fekanslarına gönderim ve alım yapan telsiz.
  • Tüm kursiyerler kendi uçuş malzemeleri ile eğitime katılacaktır.

GPS’i olmayan kursiyerler stoklarımızda mevcut olan Fly Master NAV SD modilini okulumuzdan satın alabilirler.

> Kontenjan sınırlıdır. <

YP Deneyimli Pilot Eğitimine hemen başvurmak için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için: bilgi(at)fenomenairsports.com / +90 541 737 7192

KURS SORUMLU EĞİTMENİ : ABDULLAH YILDIZ
En yakın kurs programı için tıklayınız..